Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia dodatkowe

włącz .

ZAJĘCIA DODATKOWE 

Pragniemy udowodnić, że w każdym dziecku tkwi olbrzymi potencjał twórczy, który właściwie ukierunkowany może stać się podstawą jego sukcesów. Każdy Mały Artysta ma szansę w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa i akceptacji poznać siebie, swoje możliwości oraz nabrać wiary we własne siły. Sprzyjamy wszechstronnemu rozwojowi dziecka, wspieramy rodziców w wychowaniu dziecka, współpracujemy z rodzicami jako partnerami.

W Przedszkolu odbywają się również zajęcia dodatkowe:

RYTMIKA

Zajęcia rytmiczne i umuzykalniając + pełne śpiewu, tańca, zabaw ruchowych przy muzyce. Stwarzają dzieciom możliwość zaspokajania wrodzonej im potrzeby ruchu, działania, uzewnętrzniania przeżyć emocjonalnych oraz służą wyrabianiu wrażliwości artystycznej. Wykorzystywane w pracy formy to: śpiew, ćwiczenia słuchowe i ruchowe.

Celem aktywności muzycznej dziecka jest:

  • Kształtowanie słuchu muzycznego i pamięci muzycznej
  • Rozwijanie poczucia rytmu
  • Rozwijanie wrażliwości na elementy muzyczne (tempo, dynamika)
  • Rozróżnianie barw instrumentów
  • Doskonalenie aparatu mowy
  • Kształcenie motoryki i prawidłowej postawy

Rytmika rozbudza wrażliwość muzyczną dzieci, wyzwala emocje i wyobraźnię.

Na zajęciach prowadzone są wszystkie formy umuzykalnienia dzieci, czyli: śpiew, gra na instrumentach, ruch przy muzyce oraz słuchanie i tworzenie muzyki. Podczas muzykowania na instrumentach dzieci uczą się świadomie operować takimi cechami dźwięku, jak: tempo, dynamika, rytm oraz wysokość.

W ramach rytmiki będziemy słuchać muzyki, śpiewać piosenki, grać na instrumentach perkusyjnych, improwizować, wykorzystywać pedagogikę zabawy KLANZA.

ZAJĘCIA TANECZNE

Celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki, rozwijanie wrażliwości słuchowej, wyrażanie muzyki ruchem oraz rozwijanie różnych form ekspresji. Dzieci na zajęciach uczą się układów przygotowanych do znanych utworów muzyki współczesnej. Nauczanie odbywa się etapami: od formy najprostszej poprzez stopniowe rozwijanie wprowadzanych figur i układów. Taniec wyrabia wrażliwość na muzykę, kształtuje estetykę ruchu i koordynację ruchową, pomaga pokonać nieśmiałość i uczy dzieci współpracy w grupie. Kształtuje wyobraźnię i pamięć ruchową oraz uczy rozpoznawać muzykę i rytmy.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

Codzienne zajęcia plastyczno-techniczne, przy wykorzystaniu różnorodnych technik i materiałów - wyrabiają zdolności manualne i estetyczne dziecka. Realizujemy rozszerzony program zajęć plastycznych. Dzieci mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami stosowanymi w malarstwie, rzeźbie, grafice oraz rysunku. Zajęcia stymulują, wzbogacają rozwój wyobraźni, uczą spostrzegania i myślenia, wyrabiają pomysłowość, cierpliwość i precyzję manualną.


Zajęcia twórcze rozbudzają zainteresowania sztuką i plastyką. Podczas zajęć dzieci mają okazję zapoznać się z takimi technikami, jak: malarstwo, orgiami, czarodziejska nitka, rzeźba itp. Zajęcia realizujemy również metodą projektów i tworzymy wielkoformatowe dzieła sztuki.


Oprócz codziennych zajęć plastycznych, 2 razy w miesiącu odbywają się zajęcia z gliną, prowadzone przez dyplomowanego artystę. Praca w glinie daje dzieciom wiele radości, uczy cierpliwości i pokory wobec trudnego materiału.

 

 ZAJĘCIA TANECZNE

Dzieci podczas zajęć ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu i próbują zrozumieć rytm. Dzieci mają możliwość rozwijać taneczną pasję.

SPOTKANIA Z PIELĘGNIARKĄ

Celem spotkań z Panią pielęgniarką jest poznanie sposobów i konieczność dbania o higienę jamy ustnej, poznają techniki prawidłowego mycia zębów oraz zachęcenia dzieci do wizyty w gabinecie stomatologicznym (jesteśmy w trakcie realizacji projektu "Dzieciństwo bez próchnicy", dzieci codziennie po posiłkach w przedszkolu myją ząbki) oraz całego ciała. Przedszkolaki poznają różne specjalistyczne rekwizyty. Nasz gość omawia w jaki sposób wygląda nasz szkielet, gdzie mamy serduszko, płuca itp., po co są szczepienia, co możemy zrobić gdy ugryzie nas osa, czy złamiemy rękę, dlaczego katar jest groźny, co sprzyja zdrowiu, a co szkodzi.

 

JĘZYK ANGIELSKI (2 x tyg.)

 

Nauczanie języka angielskiego odbywa się u nas w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka, z wykorzystaniem różnych pomocy (piosenek, rymowanek, zgadywanek, zabaw ruchowych) środków dydaktycznych: plansz tematycznych, słowników obrazkowych, środków Audio oraz podręczników specjalnie dostosowanych do nauczania dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

W naszym przedszkolu wszystkie dzieci korzystają z zajęć języka angielskiego. Podstawa wychowania przedszkolnego określa jakie umiejętności dziecko kończące wychowanie przedszkolne i rozpoczynające naukę w szkole powinno zdobyć. Zatem:

- uczestniczy w zabawach, np. muzycznych, ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych;

- rozumie bardzo proste polecenia i reaguje na nie;

- powtarza rymowanki, proste wierszyki i śpiewa piosenki w grupie;

- rozumie ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami.
Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w naszej placówce regularnie 2 razy w tygodniu, w małych grupach.

 

ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI KINEZJOLOGII EDUKACYJNEJ

Kinezjologia Edukacyjna jest programem, który ukazuje naturalny związek między ruchem fizycznym, a rozwojem psychicznym człowieka. Przybliża możliwości wykorzystania naturalnego ruchu fizycznego do organizowania pracy mózgu, zdobywania doświadczeń niezbędnych w procesie uczenia się. Kinezjologia Edukacyjna ukazuje procesy uaktywniania, równoważenia obu półkul mózgowych. Pozwala poznawać metody wspomagające rozwój fizyczny, psychiczny, intelektualny. Jest to metoda którą warto poznać, ponieważ można ją stosować w każdym wieku, bez względu na rozwój ćwiczącego. Zajęcia realizujemy poprzez codzienne zajęcia dydaktyczne i gimnastykę.

 

ZAJĘCIA DRAMOWE - WYCHOWANIE PRZEZ SZTUKĘ

Teatr uczy otwartości, wrażliwości i empatii. Stymuluje wszechstronny rozwój i umacnia osobowość. Sprawia, że dzieci stają się bardziej odważne, pewniejsze siebie. Udział w zajęciach dodaje wiary we własne możliwości, uczy zaufania i tolerancji oraz pracy w zespole. Sztuka odkrywa zdolności, tworzy dziecko szczere i wrażliwe na krzywdy drugiego człowieka. W ramach "spotkań ze sztuką" gościmy artystów 1x w miesiącu. Mini przedstawienia odbywają się natomiast kilka razy w miesiącu..


Teatr jest sztuką pozwalającą wejść dzieciom w inny, bajkowy świat, kształtować go na swój własny sposób, poprzez zabawy teatralne dziecko rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości.


Kontakt ze sztuką realizujemy m.in. poprzez wyjazdy do teatru, koncerty, lekcje muzealne.

LOGOPEDIA
W naszym przedszkolu dzieci objęte są opieką logopedyczną. Logopeda przeprowadza badania dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. Dzieci z problemami logopedycznymi, w zależności od decyzji rodziców, biorą udział w odpłatnej indywidualnej terapii.

LOGORYTMIKA
Wychowawcy grup podczas zajęć edukacyjnych codziennie dbają o prawidłową wymowę. Prowadzą również zajęcia logorytmiczne 2x tygodniowo.

 

ZAJĘCIA KULINARNE- SAVOIR VIVRE

Zajęcia stymulują samodzielność dziecka i rozwijają je manualnie. Dziecko staje się bardziej kreatywne, poznaje i próbuje nowe smaki. Nauka savoir vivre, prawidłowej postawy podczas posiłku, składania, podawania serwetek, układania i korzystania ze sztućców. Zajęcia mają na celu zachęcenie do jedzenia własnych -różnych kulinarnych znakomitości.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE

Dbamy o zdrowie! Ruch to zdrowie! 

Zabawy ruchowe pomagają dziecku poczuć swoje ciało i uświadomić sobie własną siłę. Zachęcają do spontaniczności, stymulują motorykę, określają zasady właściwego współdziałania w grupie. Program obejmuje: naukę umiejętności ogólnoruchowych, rytmiczność ruchów, ćw. mięśni karku, tułowia, stóp, tory przeszkód, ćw. prawidłowej postawy, równowagi, chwyty, rzuty itp. Dzieci na zajęcia przebierają się w odpowiedni strój gimnastyczny ( T-shirt, spodenki, skarpetki).

Facebook

CPT certification
CPT certificationCPT certificationCPT certification